מהו בית אבות גריאטרי?

מהו בית אבות גריאטרי?

מצב סיעודי מורכב, לצערנו נפוץ בגילאים מבוגרים ומחייב את בני המשפחה לקחת את העניינים לידיים ולמצוא ליקיריהם פתרון שיאפשר להם לקבל תמיכה וטיפול על ידי מטפלים וצוות רפואי. ישנם סוגים שונים שלמצבים סיעודיים, חלקם רגילים וחלקם מורכבים, ולכן קיימים סוגים שונים של מוסדות המטפלים במצבים אלה.

בית אבות גריאטרי שונה מבית אבות רגיל, ומיועד לטפל בקשישים הסובלים ממחלות כרוניות שונות וזקוקים לטיפול רפואי. בין היתר, הם אינם יכולים לבצע פעולות יומיומיות כמו לאכול לבד, להתלבש בכוחות עצמם, לקום ולשכב לבדם, להתרחץ לבד, לשלוט על הסוגרים ועוד. למעשה, אנשים אלה גם נמצאים במצב סיעודי, וגם זקוקים לצוות רפואי שיטפל במצבם כמו הנשמה, פצעי לחץ, דיאליזה ומחלות נוספות הדורשות השגחה צמודה.

אלו מקרים מתאימים לבית אבות גריאטרי?

קשישים סיעודיים

ישנם סוגים שונים של מצבים סיעודיים,אך כאשר נוסף למצב הסיעודי מצב בריאותי ירוד, יש צורך בפנייה לבית אבות גריאטרי. מצב בריאותי ירוד יכול להיות מסיבות שונות כמו עקב מחלה כרונית, ליקוי גופני, בעיות מנטאליות ועוד. אם כך, הצורך בהשגחה צמודה כפול גם בשל בעיה בריאותית וגם בשל מצב סיעודי.

קשישים תשושי נפש

תשישות נפש הוא מצב המאפיין קשישים בגילאים בוגרים מאוד, ומתאפיינת  בירידה קוגניטיבית שאליה נלוות בעיות שונות כמו בעיות זיכרון התמצאות בזמן ובמקום, הפרעות בהתנהגות, אדישות לסביבה, ובכן מצבי שהמטופל יכול להוות סכנה לעצמו או לסביבתו. מצבים אלה דורשים השגחה מלאה וטיפול צמוד בביצוע פעולות יומיומיות על ידי מטפל.

מצבים סיעודיים מורכבים

גם מצבים סיעודיים מורכבים מתאימים לבית אבות גריאטרי, כיוון שבנוסף לחוסר היכולת בתפקוד היומיומי של הפעולות הבסיסיות, מדובר על מחלות הדורשות השגחה רפואית צמודה. מחלות אלה יכולות להיות צורך בהנשמה, פצעי לחץ בדרגה גבוהה, דיאליזה ועוד. כמו כן, בבית אבות גריאטרי קיים מכשור רפואי לו זקוקים המטופלים כמו מכונות דיאליזה, מכונות הנשמה, רנטגן ועוד.

השירותים הניתנים בבית אבות גריאטרי

צוות רפואי - בבית אבות גריאטרי המטופלים יקבלו שירותים רפואיים מקיפים על ידי צוות המתמחה בגריאטריה, ביניהם אחים ואחיות סיעודיים, מטפלים סיעודיים, פיזיותרפיסטים, ריפוי בעיסוק, עובדים  סוציאליים ועוד.

שירותים בסיסיים – שירותים אלה כוללים ארוחות המותאמות לדיירים, שירותי ניקיון, כביסה, שירותי דת ועוד. כמו כן ישנם חדרים אישיים למטופלים עם לחצני מצוקה, מיטות, כורסאות, שירותים ומקלחת צמודים, שירותי כבלים וטלוויזיה ועוד.

שירותים חברתיים – בבית אבות גריאטרי מעניקים שירותים חברתיים המותאמים ליכולת המטופלים כמו סדנאות ריפוי בעיסוק,הרצאות, מפגשים חברתיים, חגיגת ימי הולדת, מפגשים משפחתיים עם נכדים ונינים, פעילות גופנית, פעילות קוגניטיבית ועוד.

אולי יעניין אותך עוד

מוזמן להתעניין בפוסטים האחרונים שלנו שיעזרו לך למצוא את המקום הנכון

צור קשר

נשמח לסייע לך לבחור את המקום הנכון!

Thank you! Your submission has been received!
אופס, משהו השתבש, אולי יש שדות שלא מילאת?
אבן יהודה
אום אל פחם
אופקים
אור יהודה
אילת
אריאל
אשדוד
אשקלון
באר שבע
ביתן אהרן
בני ברק
בני ציון
בת ים
ג'לג'וליה שדה חמד
גדרה
גן שמואל
גני תקווה
דבורייה
הוד השרון
הרצליה
חדרה
חיפה
טבריה
טייבה
טירה
טמרה
יפו
ירושלים
ירכא
כפר סבא
כרכור
נהריה
נורדיה
נס ציונה
נצרת
נשר
נתניה
עומר
עמק יזרעאל
עפולה
פקיעין
פתח תקווה
צפת
קדימה
קיבוץ אושה
קיבוץ יגור
קיבוץ מזרע
קיבוץ מעגן מיכאל
קיבוץ עין שמר
קריית בנימין
קריית ים
קרית אתא
קרית ביאליק
קרית גת
קרית מוצקין
קרית שמואל
ראשון לציון
רמת גן
שער העמקים
שפרעם
תל אביב
תל יצחק
תל מונד

בית אבות לתשושי נפש

בית אבות סיעודי

דיור מוגן