מה חשוב לבדוק לפני מעבר לבית אבות לתשושי נפש?

החשיבה על מעבר לבית אבות לתשושי נפש יכולה מעט לבלבל, מצד אחד אנו המשפחה הקרובה רואים את יקירנו במצב שאינו פשוט, ומצד שני רוצים מאוד לעזור כדי לשפר את איכות חייו ולהעניק לו את המענה הראוי. הבאנו בפניכם כמה טיפים שיסייעו לכם לבחור מוסד איכותי שיקבל בזרועות פתוחות את יקיריכם וידאג לכל צרכיו.

ראשית, נסביר כי ההגדרה של תשוש נפש היא - אדם הסובל מירידה קוגניטיבית וקושי בתפקוד בדרגות קושי שונות, כמו בעיות זיכרון, אי שליטה על הסוגרים, חוסר יכולת לבצע פעולות בסיסיות לבד וכו'. כדאי לדעת שתשושי נפש הם לא רק אנשים שאינם יכולים ללכת ומרותקים למיטה, אלא גם ירידה במצב הקוגניטיבי ובעיות זיכרון אף הם מגדירות אדם תשוש נפש. אנשים אלו זקוקים להשגחה סביב השעון, כיוון שקיים חשש שיפגעו בעצמם או בסביבה, ועל כן בית אבות לתשושי נפש יכול להעניק להם את המענה הדרוש כולל יחס חם ואישי. 

מה חשוב לבדוק טרם המעבר לבית אבות לתשושי נפש?

לבחור את המוסד המתאים

ישנם מוסדות שונים המטפלים בקשישים ובמבוגרים המגיעים לגיל השלישי, וכל מוסד מתמחה בטיפול בקשישים במצבים שונים כמו קשישים עצמאיים, סיעודיים, סיעודיים מורכבים ותשושי נפש. הבחירה במקרה זה חייבת להיעשות באופן ספציפי על פי מצבו של המטופל, כך הוא יוכל לקבל את הטיפול המיטבי בהתאם למצבו.

רישיון לעסוק בתחום

עוד פרמטר חשוב מאוד הוא בדיקת הרישיון הספציפי של המוסד אליו תרצו להעביר את יקיריכם. הרישיון חייב להכיל אישור להחזקת בית אבות לתשושי נפש, מה שאומר שהמוסד עומד בכל הקריטריונים הדרושים לטיפול באנשים אלה.

בטיחות מקסימלית

כאשר מדובר על בית אבות המאכלס אנשים תשושי נפש, ישנה חשיבות רבה לביטחון של הקשישים. יש לוודא כי קיים לחצן מצוקה בכל חדר, לוודא שהדלתות סגורות, שלא ניתן להיכנס למעלית ללא השגחה ושקיימת השגחה לדיירים 24/7. 

השגחה רפואית 

עוד פרמטר קריטי הוא השגחה רפואית צמודה בהתאם למצבו של הקשיש. מומלץ להגיע למקום על מנת לבחון את נושא ההשגחה הרפואית, ולוודא כי אכן קיים צוות מקצועי העובד סביב השעון כמו רופאים, אחיות ומטפלים סיעודיים. כמו כן, חשוב לידע את הצוות הרפואי על מצבו של הקשיש מבחינת ההיסטוריה הרפואית והתרופות שעליו ליטול.

פעילויות ותעסוקה במקום 

חשוב להבין כי הדיירים נמצאים זמן רב במקום, ולכן חשוב לברר אילו פעילויות קיימות מבחינה חברתית, תרבותית, מהו סדר היום במקום וקיום פעילויות עם בני המשפחה שיכולים לסייע מאוד למצב רוחם, הרי לבל נשכח כי הם נמצאים סגורים במרבית היום בחדרם או באזורים הציבוריים של בית האבות. עוד דבר, בררו האם ניתן פעילות ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה לדיירים. 

לסיכום, בחירת בית אבות לתשושי נפש היא לא עניין של מה בכך, ולכן ריכזנו במיוחד בשבילכם מגוון מוסדות מורשים ומקצועיים הפועלים עם רישיון. תוכלו לעיין באתר ולמצוא בתי אבות בפריסה ארצית. 


אולי יעניין אותך עוד

מוזמן להתעניין בפוסטים האחרונים שלנו שיעזרו לך למצוא את המקום הנכון

צור קשר

נשמח לסייע לך לבחור את המקום הנכון!

Thank you! Your submission has been received!
אופס, משהו השתבש, אולי יש שדות שלא מילאת?
אבן יהודה
אום אל פחם
אופקים
אור יהודה
אילת
אריאל
אשדוד
אשקלון
באר שבע
ביתן אהרן
בני ברק
בני ציון
בת ים
ג'לג'וליה שדה חמד
גדרה
גן שמואל
גני תקווה
דבורייה
הוד השרון
הרצליה
חדרה
חיפה
טבריה
טייבה
טירה
טמרה
יפו
ירושלים
ירכא
כפר סבא
כרכור
נהריה
נורדיה
נס ציונה
נצרת
נשר
נתניה
עומר
עמק יזרעאל
עפולה
פקיעין
פתח תקווה
צפת
קדימה
קיבוץ אושה
קיבוץ יגור
קיבוץ מזרע
קיבוץ מעגן מיכאל
קיבוץ עין שמר
קריית בנימין
קריית ים
קרית אתא
קרית ביאליק
קרית גת
קרית מוצקין
קרית שמואל
ראשון לציון
רמת גן
שער העמקים
שפרעם
תל אביב
תל יצחק
תל מונד

בית אבות לתשושי נפש

בית אבות סיעודי

דיור מוגן