הערך המוסף בליווי וייעוץ בתהליך חיפוש מוסד סיעודי

ההחלטה לעבור למוסד סיעודי אינה פשוטה, הן לבני המשפחה והן לקשיש עצמו, ועל כן שירותי ייעוץ וליווי בתהליך מציאת המוסד יכולים להיות לעזר רב לכל הצדדים. במאמר נפרט את היתרונות של הייעוץ והליווי ומה הוא כולל. 

כיום קיימים סוגים שונים של מוסדות לגיל הזהב ולקשישים, לכן קיימות עשרות אפשרויות עבור כל אדם. לעיתים ריבוי האפשרויות מבלבל מאוד ולא תמיד אפשר לדעת איזה מוסד יהיה הטוב ביותר ליקירנו, לדוגמה בית אבות סיעודי, סיעודי מורכב, בית אבות לתשושי נפש, לעצמאיים שהוא דיור מוגן לגיל השלישי וכו'. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא התדרדרות המצב, הרי וודאי לא תרצו להעביר את יקיריכם ממקום למקום. זו הסיבה שייעוץ יוכל להכווין אתכם למוסד המתאים ביותר. 

היתרונות של לליווי וייעוץ בתהליך הבחירה

אם כך, ליווי וייעוץ לבחירת בית אבות סיעודי או כל מוסד אחר יוכל לסייע מאוד, החל מהצגת האפשרויות הקיימות, בחינת מצבו של הקשיש, אפשרויות מימון וכו'. הליווי והייעוץ ניתנים על ידי מומחים בתחום המכירים היטב את כל המוסדות הקיימות, כך שהם יוכלו ללוות אתכם ברגעים החשובים עד למציאת המקום הטוב ביותר. כמו כן, תוכלו לקבל טיפים וסיוע שיאפשרו לכם להכין את יקירכם למעבר, כך שבהחלט מדובר על שירות שיוכל להקל על כולם. 

הנושאים בהם נוגעים במסגרת הייעוץ והליווי:

אפיון המצב הבריאותי

בשלב הראשון היועץ יבחן את מצבו הבריאותי של הקשיש, על מנת להתאים עבורו את האלטרנטיבות בהתאם למצבו. לדוגמה, קשיש במצב סיעודי רגיל יצטרך בית אבות המתאים למוגבלויותיו, שם יוכל לקבל את הסיוע הדרוש, ובמידה ומצבו הפך לסיעודי מורכב הוא יוכל לעבור למחלקה אחרת. חשוב להבין שלכל מוסד סיעודי יש תנאי קבלה שונים, ולכן אפיון זה יוכל למקד אתכם לבחירה במוסד המתאים. 

בדיקות אלטרנטיבות שונות

השלב הבא הוא בחינת האלטרנטיבות בהתאם לאבחון המצב הבריאותי. בשלב זה יועץ יציג בפניכם את המקומות האידאליים, הן מבחינת מיקום בית האבות והדרישות הספציפיות שלכם ושל הקשיש.

הצגת הזכויות הקיימות

בשלב זה יועץ יפרוס בפניכם את כל הזכויות הקיימות, הן מחברת הביטוח במידה וקיים ביטוח סיעודי והן מבחינת הזכאות של הקשיש ממוסדות המדינה. כמו כן, היועץ יסייע במקורות מימון, הרי ידוע כי בית אבות סיעודי פרטי אינו זול ויכול להסתכם אלפי שקלים לחודש. מקורות המימון יכולים להיות מגוונים כמו משרד הרווחה, משרד הבריאות, ביטוחים פרטיים וכו'. 

סיוע בכל הקשור לבירוקרטיה 

תהליך המעבר לבית אבות סיעודי מלווה בבירוקרטיה וטופסיאדה, הן מבחינת מסמכים רפואיים והן מבחינת הליך קבלת מימון. יועץ המתמחה בתחום יעניק לכם ליווי בכל התהליכים הבירוקרטים הנדרשים למעבר, כך שתוכלו לקצר את ההליך באופן משמעותי.

ייעוץ ותמיכה נפשיים

מעבר לכל נושאי הבירוקרטיה, יועץ יוכל לסייע גם במתן טיפים למעבר, הרי לא תמיד קל לשכנע אדם סיעודי המתגורר בביתו לעבור למקום אחר שאינו מכיר. 

לסיכום, המעבר לבית אבות סיעודי אינו פשוט, ולכן שירותי ייעוץ וליווי מאפשרים לכם לבצע את ההליך בצורה מקצועית יותר ולהתאים ליקירכם מוסד סיעודי שיאפשר לו לחיות במסגרת מוגנת המתאימה לצרכיו. 


אולי יעניין אותך עוד

מוזמן להתעניין בפוסטים האחרונים שלנו שיעזרו לך למצוא את המקום הנכון

צור קשר

נשמח לסייע לך לבחור את המקום הנכון!

Thank you! Your submission has been received!
אופס, משהו השתבש, אולי יש שדות שלא מילאת?
אבן יהודה
אום אל פחם
אופקים
אור יהודה
אילת
אריאל
אשדוד
אשקלון
באר שבע
ביתן אהרן
בני ברק
בני ציון
בת ים
ג'לג'וליה שדה חמד
גדרה
גן שמואל
גני תקווה
דבורייה
הוד השרון
הרצליה
חדרה
חיפה
טבריה
טייבה
טירה
טמרה
יפו
ירושלים
ירכא
כפר סבא
כרכור
נהריה
נורדיה
נס ציונה
נצרת
נשר
נתניה
עומר
עמק יזרעאל
עפולה
פקיעין
פתח תקווה
צפת
קדימה
קיבוץ אושה
קיבוץ יגור
קיבוץ מזרע
קיבוץ מעגן מיכאל
קיבוץ עין שמר
קריית בנימין
קריית ים
קרית אתא
קרית ביאליק
קרית גת
קרית מוצקין
קרית שמואל
ראשון לציון
רמת גן
שער העמקים
שפרעם
תל אביב
תל יצחק
תל מונד

בית אבות לתשושי נפש

בית אבות סיעודי

דיור מוגן