5 פרמטרים שיש לשקול לפני המעבר לבית אבות סיעודי

5 פרמטרים שיש לשקול לפני המעבר לבית אבות סיעודי

מעבר לבית אבות סיעודי הוא אינו קל, הן לבני המשפחה הנמצאים במצב רגשי לא פשוט וזקוקים להתמודד עם מצב חדש, והן להורים אשר איבדו את עצמאותם, נפרדים ממקום מגורם וזקוקים לטיפול צמוד ומאסיבי בביצוע פעולות יומיומיות. כדי להקל על הבחירה, הבאנו בפניכם כמה פרמטרים שיש לתת עליהם את הדעת טרם בחירת מוסד סיעודי מתאים.

מהובית אבות סיעודי?

לפני שנתחיל בטיפים לבחירת המוסד, נסביר כי בית אבות סיעודי מספק השגחה 24/7 לדיירים והופך לבית מגורם החדש, בו הם יוכלו ליהנות ממגוון שירותים רפואיים וחברתיים, כל אחד לפי מצבו הבריאותי. בבית האבות הדיירים יוכלו לחוש בטוחים ולקבל טיפול סיעודי בהתאם למצבם הרפואי ויכולתם לבצע פעולות באופן עצמאי. מובן שבית האבות מונגש לדיירים ומכיל את כל צרכיהם החיוניים כמו ארוחות חמות, שירותי ניקיון, פעילויות חברתיות, מכשור רפואי ועוד.

הפרמטרים שיש לקחת בחשבון טרם בחירת בית אבות:

קרבת בית האבות לבני המשפחה

רבים סבורים כי יש לבחור בית אבות השוכן בקרבת מגוריו של יקיריהם, אך הדבר נכון לדיור מוגן ולאנשים הנמצאים ברמת תפקוד טובה, כך הם יוכלו לבקר את חבריהם ובמקומות האהובים עליהם כמו בתי קפה וכו'. אך כאשר מדובר במצב סיעודי, הדבר שונה לחלוטין והצורך הבסיסי הוא ביקור בני המשפחה. זו הסיבה שכדאי לבחור בבית אבות סיעודי השוכן בקרבת מגורים של בני המשפחה, כך הם יוכלו לבקר את יקיריהם לעיתים קרובות.

מקום מונגש למצבם הפיזי

בטיחות הדיירים הוא אחד הפרמטרים החשובים באמת. המקום חייב להיות מונגש למצבם הפיזי ומצויד בכל העזרים הדרושים להם כמו התניידות בכיסא גלגלים/מתקני הליכה, מעקות תמיכה, מנוף עזר לקימה וישיבה ובכן עזרים ומתקנים בחדרי הרחצה. כמו כן, מומלץ לבדוק האם קיימת גינה ירוקה שתאפשר ליקירכם לשאוף אוויר צח וליהנות מיציאה מהמתחם.

התאמה למצבו הרפואי והפיזי – גם העתידי

ישנם סוגים שונים של בתי אבות סיעודיים, חלקם מתאימים למצבים סיעודיים קלים, וחלקם למצבים סיעודיים מורכבים. חשוב לבחור מראש בית אבות המציע כמה מחלקות; למצבים סיעודיים קלים, מורכבים ולתשושי נפש, על מנת שאם חלילה המצב התדרדר, לא תזדקקו להעביר את יקיריכם שוב למוסד אחר.

תמיכה נפשית ליקירכם

המעבר לבית אבות סיעודי אינו קל לדיירים, הרי הם מתנתקים מהבית ומהסביבה המוכרת ומסתגלים לסדר יום שונה, אנשים חדשים ומטפלים הנמצאים לצידם יום יום. הסתגלות זו קשה לכל אדם, אבל קשה פי כמה וכמה לאנשים הנמצאים במצב סיעודי אשר איבדו את עצמאותם. בין היתר המצב גם קשה לבני המשפחה, שלא תמיד יודעים כיצד לנהוג בפני יקיריהם. זו הסיבה שחשוב לבחון האם המוסד הסיעודי מציע תמיכה פסיכולוגית לדיירים ולבני משפחתם.

תזונה בריאה ומותאמת לדיירים

עוד פרמטר חשוב הוא תזונה המותאמת לדיירים ולמצבם הבריאותי. בדקו אם בית האבות מתאים את התזונה קודם למצבו הבריאותי ולאחר מכן גם להעדפותיו האישיות, תוך מתן דגש על מאכלים שהדיירים אוהבים.

אולי יעניין אותך עוד

מוזמן להתעניין בפוסטים האחרונים שלנו שיעזרו לך למצוא את המקום הנכון

צור קשר

נשמח לסייע לך לבחור את המקום הנכון!

Thank you! Your submission has been received!
אופס, משהו השתבש, אולי יש שדות שלא מילאת?
אבן יהודה
אום אל פחם
אופקים
אור יהודה
אילת
אריאל
אשדוד
אשקלון
באר שבע
ביתן אהרן
בני ברק
בני ציון
בת ים
ג'לג'וליה שדה חמד
גדרה
גן שמואל
גני תקווה
דבורייה
הוד השרון
הרצליה
חדרה
חיפה
טבריה
טייבה
טירה
טמרה
יפו
ירושלים
ירכא
כפר סבא
כרכור
נהריה
נורדיה
נס ציונה
נצרת
נשר
נתניה
עומר
עמק יזרעאל
עפולה
פקיעין
פתח תקווה
צפת
קדימה
קיבוץ אושה
קיבוץ יגור
קיבוץ מזרע
קיבוץ מעגן מיכאל
קיבוץ עין שמר
קריית בנימין
קריית ים
קרית אתא
קרית ביאליק
קרית גת
קרית מוצקין
קרית שמואל
ראשון לציון
רמת גן
שער העמקים
שפרעם
תל אביב
תל יצחק
תל מונד

בית אבות לתשושי נפש

בית אבות סיעודי

דיור מוגן